Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Pianobänk, svarvat och förgyllt trä, sekelskiftet 1900,
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Salongsbord, delvis svärtad alm, sjömansarbete, 1800-tal,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Takhat, skuret och bemålat trä, Indien, 18-1900-tal,
Est3,600 - 4,000 SEK
Soffa, skuret och lackerat trä med lösa dynor, så kallad "trågsoffa", rokoko, omkring 1760,
Final bid8,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Bankettsoffa, ljus björk, sannolikt Lindome, biedermeier, 1800-talets 1 hälft
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Damsekretär, mahogny, rokokostil, 1900-talets mitt,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Salongsbord, mahogny med intarsia, empire, 1810-10-tal,
Final bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Byrå, mahogny med intarsia, England, George IV,
Final bid1,500 SEK
Est600 - 700 SEK
Byrå, ek, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Final bid2,400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Poudreuse, körsbärsträ, rokokostil, 1900-tales mitt,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Armstol, skuret och bemålat trä, transition senbarock/rokoko, 1700-talets 1 hälft eller mitt,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Sybord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troed, matbord med 2 utdragbara skivor, teak, "Ultra",
Final bid2,400 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Andersen, Johannes för VAMO, Sönderborg, stolar, 4 st, bonad ek, "Sonja"
Final bid4,200 SEK
Est3,600 - 4,000 SEK
Hansen, Andreas för Brdr Andersen Møbelsnedkeri, soffa, körsbär med ljus moccaklädsel,
Final bid2,600 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troed/Bra Bohag, sideboard, teak, "Trio",
Final bid11,000 SEK
Est3,600 - 4,000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 9 delar, teak,
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Stolar, 1 par, vitlackerat trä, transition senbarock/rokoko, 1700-talets mitt,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Pipställ, björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Avlastningsbord, mahogny med mässingsbeslag, 1800-tal,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Barnbyrå, bonat och delvis bemålat trä, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, matbord med 2 fanerade iläggsskivor, teak,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat,
Est400 - 500 SEK
Bord, valnöt, Spanien eller Italien, barock, 1600-tal,
Final bid5,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Puderstolar, 1 par, skuren och bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est4,600 - 5,000 SEK
Hallberg, Jan för Edsbyverken, stol, teakfanér, "Tallåsen"
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, armstol. teak,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer i Alvar Aaltos art, barnstolar, 1 par, böjträ,
Est300 - 400 SEK
Nattygsbord, 1 par, vitlackerat trä, 1930-40-tal,
Final bid1,100 SEK
Est600 - 800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,400 - 1,600 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Okänd designer för Ulferts, soffa, röd läderklädsel,
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK