932
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 2 hälft, akvarell, rökande man i pyjamas, förklarande text
943
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Klingenstierna, Stig, etsning, "Skeppsgossefartyg" (antagligen systerskeppen Najaden och Jarramas), signerad, numrerad 15/200 och daterad 1937,
966
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, landskap med får,
977
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv,
980
Est200 - 300 SEK
Lind, Hardan, olja, insjölandskap,
982
Est200 - 300 SEK
Karlsson, Uno Hubert, olja, landskap,
983
Est200 - 300 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, auktion,
992
Est200 - 300 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
999
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,
1010
Est200 - 300 SEK
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar,
1013
Est200 - 300 SEK
Jönsson, Bror, olja, vinterlandskap med gräsänder,
1015
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, Holland, 1900-tal, oljemålningar, 1 par,
1030
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Exner, Julis, efter honom, olja, "Besöget hos Bedstefader",
1033
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Flavet, Claude, akvarell på pannå, figurkomposition,
1034
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition,
1035
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,
1045
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Qvarsebo, Mikael, litografi, trollslända,
1061
Est200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, olja, landskap med bro,
1071
Est200 - 300 SEK
1076
Est200 - 300 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja,
1103
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
1104
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
1105
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård,
1106
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Waxholm 1,
1107
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Lissegård, etsning med carborundum, handkolorerad, komposition,
1126
Est200 - 300 SEK
1128
Final bid3,400 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",
1129
Est300 - 400 SEK
Okänd fransk konstnär, 1960-tal, färglito, komposition, otydligt signerad EA,
1130
Est300 - 400 SEK
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,
1131
Est300 - 400 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
1132
Est300 - 400 SEK
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre",
1133
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Papart, Max, färglito, komposition,
1136
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK