Okänd dansk konstnär, 1700-tal, oljemålningar 1 par, porträtt av Christian V av Danmark och hh Sofia Magdalena née prinsessa av Brandenburg-Kulmbach,
Final bid4,800 SEK
Est3,600 - 4,000 SEK
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Kosleck, Martin (egentligen Nicolaie Yoshkin), olja, porträtt av Marlene Dietrich,
Final bid30,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten,
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Dinnage, Gerry, olja, delfiner,
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Mélissent, Maurice, akvarell, segelfartyg,
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Olsen, Einar, olja, segelskuta på slip,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Runge, Hannes, olja, porträtt av flicka med flätor,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, "Det eviga leendet",
Final bid8,000 SEK
Est3,600 - 4,000 SEK
Kronstrand, Bror, blyerts, damporträtt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
Est2,200 - 2,400 SEK
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän,
Est1,200 - 1,500 SEK
Björnberg, Evald, olja, blomsterstilleben,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Björnberg, Evald, olja, Marstrands Kyrka,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Buharewicz-Hewelke, Jadwiga, olja, polsk landsby,
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Brandt, Carl, olja, fäbod i snö,
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Omega,
Est1,200 - 1,500 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Alpha,
Est1,200 - 1,500 SEK
Ahrle, Leif, olja, komposition,
Est600 - 700 SEK
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,
Est600 - 700 SEK
Final bid2,400 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Trzcinski, Mieczyslaw, olja, Kościół Wizytek i Warszawa,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd polsk konstnär, 1800-tal, akvarell, personer i landskap,
Final bid2,200 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, olja, interiör med piprökande man,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Trebacz, Maurycy (Mojżesz), olja, porträtt av judisk man,
Final bid7,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Lepautre, Jean efter Erik Dahlbergh, kopparstick 2 st, "Rex Sueciæ missum ab Imperatore Turcico" respektive "Solennis coronatio Serenissimæ Principis ac Dominæ D(omi)næ Hedwigis Eleonore"
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Puchalski, Marian, akvareller, 4 st, Warzawamotiv, bland annat Łazienkiparken,
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Agnell, Olle, etsning, "Dalen vid Kalamefka (?) Kreta,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, "X:ets hatt",
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Jonson, Sven, färglito, Nocturne,
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Boberg, Jörgen, linjeetsning och akvatint, "Brev fra Wien efter jagten",
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Staehr-Olsen, Fritz, akvarell, motiv från Gilleleje,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, "Old Man with Beard, fur Cap, and velvet Cloak", omkring 1632,
Final bid5,000 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Claesson, Stig, färglito, villaträdgård,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Lindström, Bengt, färglitografi, August Strindberg 1979,
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd dansk konstnär, olja "Latter-gas" (lustgas),
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Brandt, Carl, pasteller,  1 par, vår- respektive vinterlandskap med björkar,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med insjö,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Thorén, Esaias, Sydländska kvinnor,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Månsken och flygelfönster",
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar,
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk konstnär, 1900-talets mitt, olja, sträckande gäss,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med eka,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK