Marsauktion avdelning 1 (utrop 1-100)
Marsauktion söndagen den 28/3 klockan 16.
Visning i lokalen:
Fredag 26/3 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 27/3 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 28/3 klockan 12.00 - 15.45
Lowest lot number
- Vapen, mynt, medaljerClear filters
Starck, Philippe för FLOS, bords/golvlampa, kromad aluminium, Table Gun Lamp AK 47,
Final bid10,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
Est1,200 - 1,500 SEK
Parti medaljer mm, The Royal Antediluvian Order of Buffaloes, 8 medaljer (delvis silver) axelband mm,
Est1,600 - 1,800 SEK
Kniv i balja, renhorn, läder och smide, så kallad halvhorn, samearbete, 1900-talets mitt,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti silver; 2 medaljer, 999/1000 silver, Kronprinsessan 18 år 1995, numrerade 593 respektive 586/700, total vikt 116 gram
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK