SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 1 par samt bord, skuren och bonad björk och mahogny, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sarvimäki, Timo för Designhuset Stålhane, skål, rakuglaserat stengods,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti artillerigranater, tomhylsor mm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor och blå glaskupa, empire, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil, 1900-talets mitt,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Daum, skål, kristall med dekor av löv i pâte-de-verre,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, stål med läderrem, Alfex,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kamera i etui,
Kamera i etui,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hellsten, Lars för Orrefors, tillskriven, skålfat,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, handdukshängare, metall, modern tillverkning,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sittkäpp, svarvad bok och läder,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Johansson Design, Markaryd, barstol, stål med svart konstläderklädsel,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, soffbord, härdat glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Armstol, skuret och förgyllt trä och stuck, Louis XVI-stil, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Vägglampetter 1 par, mässing, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, svartlackerat och bronserat trä och stuck, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, medföljer konsol,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, kalligrafiska blad, 2 + 1,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, pall, bonad bok,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Böcker; Svenska Akademiens Handlingar Ifrån År 1768, tom I-V, Delén & Forsgren Stockholm 1801-13,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Böcker; Svenska Akademiens Handlingar Ifrån År 1796, tom I-VI samt VIII-XII, Delén & Forsgren Stockholm 1801-25,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK