Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Äggskål, så kallad ägghöna,bemålat flintgods, Rörstrand, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik Kolyai,
Matta, semiantik Kolyai,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fåtölj, svarvat och bonat trä, så kallad Windsorstol, sekelskiftet 1900
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stol, skuren och bonad alm, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stekjärn för äppelskivor, koppar, Danmark, 1800-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Borberg, Ivan, olja, stilleben,. signerad och daterad 1970,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tråg, trä, 1900-tal,
Tråg, trä, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, couache, kvinnoporträtt, signerad Nell (?) och daterad 1956,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti mynt mm, hela världen,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sybord, mahogny och körsbär (?), 1800-talets 2 hälft, uppfällbart lock med intarsiadekor av musikaliska attribut varunder inredning med spegel och små fack,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Matta, semiantik Turkmen, 130 x 90 cm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Richter, Marianne för Wahlbecks, matta, rya, "Sturefors" - ur serien "Östergyllen"
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 pat, betsat böjträ med brun konstläderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti smycken och bijouterier,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tomte, bemålat lergods, Tyskland,
Slutpris1 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK