Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Thorén, Esaias, teckning, plangeometrisk komposition, signerad och daterad 1981 (!), synlig pappersstorlek 18 x 12 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Golvlampa, Armaturhantverk typ 388
Est2,200 - 2,400 SEK
Ring, 18 karat rödguld, otydliga svenska stämplar, innerdiameter 21 mm, vikt 6,3 gram, ägargravyr
Final bid3,000 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Plånbok, Louis Vuitton, "Brazza", dekor i Damier-Graphite canvas, inredning i kalvskinn, märkt Louis Vuitton made in France, l 19 cm, medföljer ask samt dustbag, normalt bruksslitage
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad Jo-Ans Guld Köping, l 16 cm, total vikt 12 gram
Final bid6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Stort parti mynt, mestadels Danmark
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Figurin, porslin, Schaubach Kunst Wallendorf, dansande kvinna, höjd 24 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, sittande akt, signerad EL, 65 x 43 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kindjal i balja, försilvrad metall, Georgien, 1900-talets mitt eller 2 hälft, total l 63 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Naliwajko, Jan, färglitografi, "Fågelkvinna", signerad och numrerad 228/360, synlig pappersstorlek 70 x 60 cm
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Högtalare, 6 st, Peerless, Danmark, framstår oanvända i originalförpackning
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Högtalare, 2 st, Peerless, Danmark, framstår oanvända i originalförpackning
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 60 SEK
Meda, Alberto & Rizzatto, Paolo för Luceplan, arbetsbelysning, svartlackerad metall med blått glas, "Berenice 12", design 1985, justerbar
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Lyngby Glas, glasservis, ca 45 delar, "Westminster", slipad dekor
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,900 - 1,000 SEK
Behm, Wilhelm, olja, landskap, signerad, 38 x 46 cm
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est1,900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, champagnestrutar, glas, 20 st, höjd 18 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, champagnestrutar, glas, 22 st, höjd 18 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK