Bordsfotogenlampa, elektrifierad, mässing och glas, höjd 52 cm
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Wickelgren, Jan för Aneta, taklampa, mässing med gul glasmassa, 1970-tal, diameter 45 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Gräddkanna, silver, renässansstil, Gebrüder Dingeldein, Hanau sekelskiftet 1900, h 8 cm, vikt 90 gram
Final bid450 SEK
Est1,500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1901,  4,48 gram 900/1000 guld
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Markelius, Sven för Bodafors, stapelstolar 15 st, björk, "Orkesterstolar", modellen formgiven 1932 för Helsingborgs Konserthus, normalt bruksslitage
Final bid5,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid6,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Eksell, Olle, efter, utställningsaffisch, Mazetti Ögonkakao, 100 x 70 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Stort parti akvareller, grafik mm, 17-1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti mynt, total silvervikt 140 gram 400/1000 silver, medföljer 3 mynt antagligen sterlingsilver
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Fläktblad från Volvo RM8-reaktionsmotor, tidigare suttit i ett SAAB 37 Viggen-plan, total höjd 30 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Luftgevär, Gamo-68, kaliber 4,5 mm, tot längd 97 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg Studio, skålfat, stengods, dekor i blå reliefglasyr, signerad med Studiohanden, dia 12 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg Studio, skålfat, stengods, dekor i oxblodsfärgad reliefglasyr, signerad med Studiohanden, dia 14 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Stålhane, Carl Harry, skålfat, signerad, diameter 19 cm
Est400 - 500 SEK
5 delar stengods, Stålhane, Nylund, Friberg mm, höjd 4-17 cm, delvis 2 sortering
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
Est500 - 600 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,400 - 1,500 SEK
Est800 - 900 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Jenkins, Douglas % Schrotter, Rudolf för Josef Inwald, skål, glas, så kallat Barolac, art-déco, omkring 1935, dekor av guldfiskar, h 20 cm
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti kameror, Nikon, delvis ej kompletta
Final bid1,900 SEK
Est200 - 300 SEK
Obelisk, marmor, 1900-talets 2 hälft, h 28 cm
Est600 - 700 SEK