24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Dokument, Tyskland WWII, bland annat listor över saknade i strid
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Symaskin, Singer, i väska
Symaskin, Singer, i väska
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Skulptur, läder, stående dromedar, h 33 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kandelabrar till tre ljus, 1 par, mässing, jugend, 1900-talets början, h 40 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ljuslykta, glas och metall, höjd 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Termos, litograferad plåt med glasinsats, "The Top Brand Vacuum Bottle", sekelskiftet 1900, h 30 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, vas, lithyalinglas, jugend omkring 1900, dekor av dansande nakna kvinnor i lövverk, h 13 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti drinktillbehör i etui
Parti drinktillbehör i etui
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti Grönlandica; inuitdocka med fångstredskap, slitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Trombon (dragbasun), mässing, Lignatone, munstycke saknas
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bordsfotogenlampa, metall med glaskupa, sekelskiftet 1900, höjd 65 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bilhjälmar, 2 st, 1950-60-tal
Bilhjälmar, 2 st, 1950-60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stenyxa, grönsten, lösfynd från yngre stenålder (4000-1700 fKr), längd 10 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Radio, Philips, typ 521A, mahogny, bredd 35 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kandelaber till 3 ljus, svärtat smide, så kallad "Tuppastake", antagligen Gustaf Ankarcrona för Käck och Hedbys, Leksand, 1900-tal, dekor av hängen, krönande, rörlig tupp, h 56 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt, längd 45 cm, slitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Paraplyställ, svartlackerat gjutjärn, sekelskiftet 1900, höjd 74 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sängvärmare, mässing och smide, 1700-tal, längd 116 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, längd 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kandelabrar till fem ljus, 1 par, mässing, 1900-talets början, h 40 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kaminur, marmorerat trä och metall, antagligen USA, 1900-talets, början, l 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fickursställ med förstoringsglas, nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, h 10 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK