SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, Bukranion, otydlig signatur, h 47 cm, smärre nagg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, Gorgon (Medusa?), otydlig signatur, dia 35 cm, smärre nagg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, palmett, otydlig signatur, h 47 cm, smärre nagg
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Jacob, väckarklocka, rostfritt stål, höjd 76 mm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Press för spelkort, mässing, nyrenässans, sekelskiftet 1900, l 12 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mortel, Kolmårdsmarmor, sekelskiftet 1900, h 13 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Väggur, bemålat trä mm, 1900-talets slut, , dekor av Madonnan med Barnet, h 75 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jordglob med belysning, 1900-talets 2 hälft, träsockel, h 51 cm, bruksslitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Banjobarometer, valnöt och svärtat trä, B Corti Glasgow, 1800-talets 1 hälft eller mitt, med hygro- och barometer, h 99 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, tillskriven, coaster/spegelplateau, mässing, 4 kulfötter, dia 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Elcykel, Ecoride Ambassador (28"), med två batterier och laddare, olåst, nyckel saknas
Slutpris7 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kompass mässing, pärlemor och ben, 16-1700-tal, fodral med polstjärna över byggnader i pärlemor, in- och utvändig gravyr av bérainornamentik respektive hjärta och blommor, spår av brännförgyllning,
Slutpris36 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 4 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Portfölj, läder, Presto, längd 46 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa OY, kuverttallrikar, 10 st, rostfritt stål, i originalförpackningar, diameter 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Rakspegel, skuren, mahognybonad och svärtad björk, oscariansk 1800-talets 2 hälft, h 172 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK