SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Konsol/dekorelement, konststen, nyrenässans, 1800-talets slut, dekor av kvinnohuvud, h 43 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Starkvinskaraff, etsat glas med nysilvermontage, sekelskiftet 1900, pip i form av riddarhjälm, krönt med crest i form av sköldbärande lejon, höjd 26 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstake, brons, barock, 1600-tal, balusterformad stam på kvadratisk sockel, höjd 15 cm, delar möjligen ej sammanhörande
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fornasetti, Piero för Firma Svenskt Tenn, väggspegel, mässing med teakbakstycke, "Fornasetti", dia 30 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Uppsatsskål, mässing, jugend, Skultuna, jugend, omkring 1900, ursprungligen underdel till fotogenlampa, dekor med motiv av tallar och ugglor, höjd 31 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dekorelement, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä, Brasilien, 1900-talets mitt, dekor av granatäpple mm, lh 56 cm
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Notställ, mahogny med mässingsdetaljer, jugend, sekelskiftet 1900, h 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 450 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Elgrill, Power XL, PG-1500, förefaller oanvänd
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bouillottelampa, delvis bemålad mässing på vit marmorsockel, empire, 1800-talets 1 hälft, dekor av vilande hund, justerbar skärm, h 39 cm, äldre lagning
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggur, mässing, Louis XIV-stil, Samuel Martini, Paris omkring 1880, h 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegel, förgyllt trä, Italien, 1900-tal, h 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lockstop på tre kulfötter, masurbjörk, barockstil, sekelskiftet 1900, h 17 cm, kantlagning
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Konfektburk, litograferad plåt, Lidköpings Konfektyr (verksam 19232-38)i form av stående portier, h 22 cm, topp med senare hål för mynt
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, brevpressar, 1 par, gips, dekor av kranium på bok, l 11 cm, smärre nagg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK