Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

852
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hein, Piet & Mathsson, Bruno, soffbordsben, 4 st, krom, så kallade spännben,  längd 45 cm
854
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
855
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, svarvat och bronserat trä med dubbla marmorskivor, 1900-talets 1 hälft, höjd 105 cm
856
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
857
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
858
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
859
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hylla, teak och lackerad metall, stringliknande, längd 78 cm, skador
860
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
861
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggvitrinskåp, bonad fur, 1900-talets början, b 60 cm
862
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
863
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, valnöt med brännförgyllda brons- och mässingsbeslag, profilerad skiva i Kolmårdsmarmor, rokoko, Sverige omkring 1770, bukig form med dekor i parkettmarqueterie, b 83 cm, skiva lagad,
864
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
865
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
866
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny och palisander med intarsia, rokokostil, 1900-talets mitt, välvd front och sidor, h 142 cm
867
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
868
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skrivbyrå, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, 3 lådor, b 99 cm, orangrepp, ben med lagning
870
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
875
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Soffa, skuret, förgyllt och bemålat trä, antagligen Tyskland, Louis XV, 1700-talets mitt, dekor av voluter mm, längd 136 cm
878
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Nattygsbord, skuren och bonad ek, Louis XVI, Tyskland, 1700-talets 2 hälft, front med jalusi, undre låda, b 48 cm, medföljer lös
881
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, soffa, så kallad Howardmodell, randig klädsel, l 210 cm
887
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
888
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hatthylla, String, förefaller oanvänd i originalförpackningar
902
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spegel med konsol, förgyllt trä och stuck, nyrokokostil, 1900-tal, total h 208 cm
926
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffa, bonad björk, biedermeierstil, 1900-talets början, randig sidenklädsel, längd 208 cm
946
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
952
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
959
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mathsson, Bruno för DUX, fåtölj, böjträ med svart klädsel, Pernilla, design 1944, lös kudde med läderremmar, brännstämplad
960
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, svarvad och skuren valnöt, helstoppad, djuphäftad sidenklädsel. oscarianska, 1800-talets 2 hälft
970
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
974
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
979
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Nattygsbord, björk med intarsia och brokig marmorskiva, Swedish Grace, 1920-30-tal, invändig låda, h 76 cm
980
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK