Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering4 220 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, stol, ek, beige skinnklädsel
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, pall, fur, l 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Salsskåp, valnöt med brännförgyllda beslag, sen rokoko, Mästerstycke av Carl Gustaf Widbom, mästare i Stockholm 1777-84 , underdel med 2 lådor och parkopplade framben,
Slutpris80 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
Vägglampett, skuret och bemålat trä, Brasilien, 1900-tal, höjd 48 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Konsolbord, skuret och förgyllt trä och pastellage med skiva i porfyr, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, 1770-80-tal, dekor av festoner, fleuroner mm, h 83 cm,
Slutpris36 000 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Taburetter/pallar, 4 st, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, klädsel med dekor av blommor, orangrepp
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, ek, "Mingo", design 1956, stoppning torkad
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Halvbord/väggkonsol, bronserat trästenskiva, längd 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 1 par, rikt skuren och bonad ek med klädsel i så kallat gyllenläder, barockstil, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, byrå, teak, 6 lådor, h 108, b 80 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, sovrumsmöbel, teak, över- och underdel med lådor, nedfällbar sminkspegel, h 104, b 80 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, matbord med två utdragbara skivor, totalt 276 x 90 cm, smärre slitage
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stolar, 6 st, skuren och bona björk, Norge, rokoko, 1700-talets 2 hälft, dekor av akantus, rocailler mm, lösa sitsar med röd sammetsklädsel, renoverade
797
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Byrå, björk med flankerande, svärtade kolonetter, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, bredd 93 cm
813
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
814
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
815
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, palisander på tre stålben, "Myran", modellnummer FH 3100, design 1952, signerad FH Denmark, detta exemplar från Hedbergs i Vinslöv omkring 1955
822
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
826
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spelbord, svarvat och bonat trä, oscarianskt, sekelskiftet 1900, utfälld längd 89 cm
827
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
849
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Skåp med lös vitrinöverdel, lackarbete med förgyllda detaljer, Kina, 1900-tal, rikt skuren dekor total h 185 cm
851
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK