864 Byrå, valnöt med brännförgyllda brons- och mässingsbeslag, profilerad skiva i Kolmårdsmarmor, rokoko, Sverige omkring 1770, bukig form med dekor i parkettmarqueterie, b 83 cm, skiva lagad,
fanérskador, 1 lås 1700-tal med sannolikt ej original
Värdering | 5 500 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |