Vallien, Bertil för Kosta Boda, martiniglas, 7 st, "Chateau", höjd 15 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kandelaber för 3 ljus, mässing, jugend, 1900-talets början, höjd 43 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti mynt och sedlar i album, Sverige, 18-1900-tal, mestadels enkronor Oskar II-Gustav V, total vikt inklusive album 2600 g
Slutpris9 500 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Spegel, förgyllt och bronserat trä och pastellage, senempire, 1800-talets mitt, dekor av gripar mm, höjd 69 cm, senare bakstycke
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Elgrill, Power XL, PG-1500, förefaller oanvänd
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, halsband, sterlingsilver, otydliga stämplar, total längd 76 cm, vikt 70 gram
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Norell, Arne för Norell Möbler, fåtölj, bonad bok med grön läderklädsel, "Ilona", design 1971, etikettmärkt
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Hjelm, Fanny, olja, tulpaner, signerad, 30 x 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, figurin, glaserat stengods, Dromedar, ur serien "Menageri" , höjd 10 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nilson, Severin, olja, skogsmotiv, signerad, 100 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, höjd 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Palmdahl, Erik, olja, Romsdalen, Hjöundfjord, Norge, signerad, 50 x 61 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Léon, May K, färglito, par sittande på bänk, signerad och numrerad 68/390, synlig pappersstorlek 32 x 24 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 4 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1735, cirka 23 x 27 cm, vikt 2900 gram, slitage
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 4 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1737, cirka 24 x 24 cm, vikt 2970 gram, slitage
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1730, cirka 18 x 20 cm, vikt 1515 gram, slitage
Slutpris7 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1749, cirka 17 x 20 cm, vikt 1430 gram, slitage
Slutpris6 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1746, cirka 12 x 14 cm, vikt 690 gram, slitage
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1747, cirka 12 x 14 cm, vikt 725 gram, slitage, korroderad
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1/2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1741, cirka 8 x 1 cm, vikt 395 gram, slitage
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1/2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1749, cirka 8 x 11 cm, vikt 375 gram, slitage, syrabehandlat
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, räls, vagnar lok mm, mestadels Lima
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sockerskrin med lock, Tyskland, möjligen Passau, rokoko, 1700-tal, oidentifierade stämplar samt åldermansranka, vikt 230 gram, smärre bristningar
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Gräddkanna, silver, empire, kaskformad med akantusornerat handtag, stämplad Gustaf Möllenborg Stockholm 1827, h 16 cc, vikt 200 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rosen, Ivar von, olja, Skotsk respektive White Highland Terrier, signerad och daterad 1913, 42 x 52 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Towfighi, J, olja, persisk mattatelier, signerad, 50x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering40 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK