Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Norlind, Ernst, olja, vadande stork, signerad och daterad 1946, 41 x 46 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Jönsson, Erik, olja, kustlandskap, signerad, 41 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Franzén, John E, relief, delvis bemålad mässing, "Indian", l 102 cm, proveniens: inköpt direkt från konstnärens son,
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Pyk, Madeleine, färglito, "La Campanette" - ur serien "Från Provence" 1994, signerad och numrerad 2060/5000, synlig pappersstorlek 60 x 46 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pyk, Madeleine, färglito, "Utsikt från ateljén" - ur serien "Från Provence" 1994, signerad och numrerad 2060/5000, synlig pappersstorlek 60 x 46 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pyk, Madeleine, färglito, "Det dukade bordet" - ur serien "Från Provence" 1994, signerad och numrerad 2060/5000, synlig pappersstorlek 60 x 46 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglitografi, dansande par
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Adam och Eva dåtid"- ur mappen "Adam och Eva" 1995, signerad och numrerad 136/1500, synlig pappersstorlek 58 x 43 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Adam och Eva nutid"- ur mappen "Adam och Eva" 1995, signerad och numrerad 136/1500, synlig pappersstorlek 58 x 43 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Paradis, Eva för Paradisverkstaden, Öland, kanna, bemålat lergods, dekor av blommor, signerad, h 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, semiantik Teke Turkmen, 390 x 265 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Kopparmynt, 1 Öre silvermynt, Kristina 1650
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, 1 Öre silvermynt, Karl XI 1677
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, 1 Öre silvermynt, Karl XI 1680
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, 2 Öre kopparmynt Karl XI 1664
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olovsson, Gudmar, skulptur, konstmassa, "Les deux arbres", gjuten signatur, h 33 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons, stående kvinnogestalt, signerad, daterad 2003 och numrerad 2/12, h 40 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Ring, 18 karat röd- och vitguld med 3 briljantslipade diamanter om totalt 0,09 carat, vikt 5,5 graminnerdiameter 17 mm, ägargravyr
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ringar, 4 st, 18 karat röd- och vitguld, varierande storlekar, total vikt 12,9 gram, ägargravyr
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Ringar, 5 st, 18 karat rödguld, varierande storlekar, total vikt 22,3 gram
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK