Februariauktion söndagen den 27/2 klockan 16.

Fredag 25/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/2 klockan 12.00 - 15.45

Olson, Axel, färglito, "Hamnbild",
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Ove, gouache, kubistiskt stilleneben,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lås smide, 17-1800-tal,
Lås smide, 17-1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Richter, Sigrid för Rörstrand, kaffeservisdelar, Eden, 6 st
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Böckman, Edgar för Höganäs, lockurna, lysterglaserat flintgods,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Böckman, Edgar för Höganäs, vas, lysterglaserat flintgods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kuvert/prydnadstallrikar, 1 par, Royal Copenhagen,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stekfat, flintgods, Gustavsberg "Ecclesial",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti modern keramik, kaffeservisdelar samt kanna, Gefle Alfa, design Berit Ternell 1976
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mummaglas samt 2 snapsglas, 1900-talets början , emaljdekor av tomtar,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tillbringare samt två glas, blåfärgat glas med vit emaljdekor, så kallad "Mary Gregory", 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrin, bemålat trä med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrivbordslampa, patinerad brons med glaskupa, så kallad Strindbergslampa,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinkannor, två st, glas med nysilvermontage,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
3 delar saltglaserat lergods, Tilling, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Verde, Vincent, olja, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dreffler, Hans, olja, näckrosor,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, mässing, rokokostil, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skeppsur, 2 st, mässing, Smiths, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Handdukshängare, trä och metall,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oljelampa, mässing, 1700-tal,
Oljelampa, mässing, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Seligmann, Johann Georg, kopparstick, handkolorerat,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti leksaksbilar, bl.a Matchbox, Corgi m.m
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tidtagareur, "Kronometer",
Tidtagareur, "Kronometer",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fållbänk, avlutad fur,
Fållbänk, avlutad fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, personer på bänk.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ytterfoder, flintgods, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion comfort, blå
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion Comfort, svart
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Vitrinskåp, valnöt, Rowico, modern tillverkning
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Terassvärmare, elektrisk, Einhell, NHH 2100
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK