601 Fat, flintgods, Japan, Meiji, Gyokusen, Satsuma, Meiji, sekelskiftet 1900, heltäckande polykrom och förgylld i 7 kartuscher, signerad med Shimazu-Mon och 15-bladig, kejserlig krysantemum, dia 26 cm
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |