Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Rüdinger, Albert, olja, dansk fjordparti,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, landskap med bro,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Bo, Lars, etsning, "Kaellingedigte 10",
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap,
Sköld, Erik, olja, landskap,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Jonson, Sven, färglito, 'Nattbild'
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Polder, Rudi (Rudolph Christiaan), olja,
Est400 - 600 SEK
Erixson, Sven Xet, färglitografi,
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Brusewitz, Björn, etsning,
Brusewitz, Björn, etsning,
Est200 - 300 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, miniatyrer, 3 st, 1900-talets 1 hälft,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,
Est500 - 600 SEK
Hougaard, Henning, olja, gräsandspar i vinter,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Lindén, Ragnhild, färglito, "Sveriges Bästa Bord", signerad EA med dedikation,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Chanterell", signerad och numrerad 82/175,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Chanterell", signerad och numrerad 81/175,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Persson, Ove, olja, "Bönemöte",
Final bid1,400 SEK
Est600 - 800 SEK
Olson, Erik, färglito, Brev från en surrealist,
Final bid200 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, italiensk kvinna,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Broge, Alfred, olja, landskap,
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Reklamfotografier,  3 st, 1950-tal, "Tender Trap"
Est800 - 1,000 SEK
Söeborg, Axel, olja, "Vinter Småland",
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Marott, Christel, litografi och offset, stående flicka,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Elvgren, Gil, efter honom, offset, 1950-tal, "Fascination"
Final bid350 SEK
Est400 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Haas, Johan Jacob efter Lorentzen, Christian August, akvatinter och linjeetningar, 1 par, Paradis Bakken respektive Stubbe Lian,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Sidentryck, 2 st, sekelskiftet 1900, romanticerande scener,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt från Skeppsholmsbron mot Söder med Katarina Kyrka i fonden,
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition,
Est400 - 500 SEK
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette,
Est300 - 400 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition, signerad och daterad 1974
Final bid350 SEK
Est300 - 500 SEK
Sandström, Carl olja, allmogeinteriör,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Van Borselen, Jan Willem, efter honom, oljetryck, bemålat, 1800-tal, vedplockare i skog,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ljungberg, Sven, färglito, Ljungbymotiv,
Final bid600 SEK
Est200 - 300 SEK
Due, Christian, etsning, "Franz Joseph Kai, Wien"
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge,
Est200 - 300 SEK
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, Torso,
Final bid700 SEK
Est600 - 800 SEK
Qvarsebo, Mikael, färgetsning, komposition med siffror,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Wennerwald, Emil, olja, hus i blommande fruktträdgård,
Final bid5,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd konstnär, gouache, danskt ångfartyg,
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm,
Est300 - 400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK