Lowest lot number
- Måleri & GrafikClear filters
806
Parti grafik, 4 + 2 delar, Emil Volkers mm, motiv av hästar rspektive Hubertusjakt,
Final bid700 SEK
Est300 - 400 SEK
809
Undabeytia, Ramiro, färgakvatinter, 3 st, stilleben,
Est200 - 300 SEK
815
Sørensen, Søren, olja, gumma vid landsväg,
Est200 - 300 SEK
817
Smetana, Monica, olja, lekande barn,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
818
Valentinusen, Christian, olja, fiskare på strand,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
819
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand,
Est400 - 500 SEK
820
Norrgren, Maja, olja, skogsparti,
Est200 - 300 SEK
823
Miró, Joan , litografisk poster. Kristianstads museum 1973, stämpelnumrerad 862/900,
Final bid300 SEK
Est500 - 600 SEK
831
Karta, kopparstucken, Asia, omkring 1820,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
834
Est200 - 300 SEK