Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Include closed lots
11d 2h
Starting bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
11d 2h
Leon, May K, färglito, Resandefolk, signerad och numrerad 233/260, synlig pappersstorlek 28 x 33 cm
Current bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Johansson, Mona, lito, "Uppe på vinden...", signerad och daterad 1972, pappersstorlek 60 x 90 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Åhlberg, Gudrun, blandteknik, "På spaning", signerad, 70 x 58 cm
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
11d 2h
Naliwajko, Jan, litografi, "Konstnär", signerad och numrerad 89/90, synlig pappersstorlek 36 x 27 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Petersson, Margareta, etsning, "Nu går jag", signerad, daterad -87 och numrerad provtryck, synlig pappersstorlek 22 x 27 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
11d 2h
Janson. Vide, blyertsskiss, "Trappa", signerad, synlig pappersstorlek 33 x 44 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Janson. Vide, olja, "Kasse och strumpstickor", signerad, 45 x 53 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
11d 2h
Janson. Vide, lito, "Kråkflykt", signerad och numrerad 8/20, synlig pappersstorlek 41 x 60 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Janson. Vide, lito, "Talande händer", signerad och numrerad 6/20, synlig pappersstorlek 61 x 70 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Werner, Nalle, lito, "Bruden", signerad och numrerad 5/10, synlig pappersstorlek 81 x 62 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
11d 2h
Laserstein, Lotte, julkort och brev, 3 delar
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Linderholm, Gösta, litografier, 6 st, signerade
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
11d 2h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
11d 2h
Hillfon, Curt, litografier, signerade, 7 st
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
11d 2h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
11d 2h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Persson, Ove, lito, "Återblick", signerad och daterad -78, numrerad HC XXII/XXX, pappersstorlek 50 x 60 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Hartmann-Lagerwall, Charlotte, gouache, "Göteborgs hamn", signerad, synlig pappersstorlek 46 x 64 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
11d 2h
Håfström, Erik, olja, hamnbild, signerad, 40 x 80 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Johansson, Nils, olja, kustlandskap, signerad, 22 x 30 cm
Current bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
11d 2h
Linderholm, Emilia litografier, 11 st, signerade
Starting bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
11d 2h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
11d 2h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Nilsson, Nils-Erik, olja, kustmotiv med eka, signerad, 33 x 41 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Olsson-Snogeröd, Karl-Erik, färglitografi, komposition med hundar, signerad, daterad -90 samt numrerad 666/760, synlig pappersstorlek 29 x 38 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Boêthius, Lars, olja, landskap, signerad, 38 x 46 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 2h
Pissarro, Camille, efter, offset, "Vägen till Louveciennes", signerad i trycket, 44 x 54 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
11d 2h
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
11d 2h
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
11d 2h
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
11d 2h
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
11d 2h
Ramar, 8 st, björk, 1800-tal, h 24 - 33 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
11d 2h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK