Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Est8,500 - 9,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lievore, Alberto, Altherr, Jeannette & Molina, Manuel för Arper, snurrstol, krom med svart läderklädsel, Catifa 46, design 2004, justerbar höjd
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, stol, kromat stål samt vaxat snöre,  modern tillverkning
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, snurrstol,
Okänd designer, snurrstol,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Skrivbord, idegran med mässingsbeslag och läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft, längd 124 cm
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, 1900-tal, 5 lådor, b 80 cm, skada
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Mid You, matbord, ek, modern tillverkning, dia 120 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, trädgårdsgrupp, rotting och glas, 4 fåtöljer samt bord, detta diameter 79 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, tidningshylla, glas och rotting, längd 47 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, vinställ för 6 flaskor, metall, höjd 90 cm
Est500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, teak, 6 lådor, h 121, b 90 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 4 lådor, b 95 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Tidningsställ, mahogny, 1900-tal, längd 53 cm
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skogh, Svante, skänk med överskåp, teak, "Vindö", höjd 172 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Hörnskåp, mahogny, engelsk stil, 1900-tal, höjd 183 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Stegpall, metall och plast, AWAB, 1900-talets 2 hälft, h 61 cm, senare bemålning, slitage
Est300 - 400 SEK
Damarbetsbord, bambu och rotting, 1900-talets 1 hälft, textilklädd skiva med skyddsglas, l 57 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK