Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Est9,500 - 10,000 SEK
Sadel, Kiefer
Sadel, Kiefer
Est900 - 1,000 SEK
Högtalare (Datorhögtalare?) samt subwoofer, Bose Companion 3
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti diverse, snäckor, ametistkluster mm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Papperskorg, konstläder, Carlo, h 30 cm
Est400 - 500 SEK
EU-flagga, 220 x 140 cm
EU-flagga, 220 x 140 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti Lego Duplo
Stort parti Lego Duplo
Est400 - 500 SEK
Sadel, Stubben
Sadel, Stubben
Est900 - 1,000 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est500 - 600 SEK
Trofé, gnuskinn?, total l 235 cm, skador
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
Est3,200 - 3,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Käpp, svartlackerat trä med silverkrycka, så kallat spanskrör, jugend, sekelskiftet 1900, stämplad Södermalms Guldsmedsaffär 1904, l 90 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Vällingklocka, mässing på ekställning, Smålandsklockan, h 26 cm
Est400 - 500 SEK
Parti LP/singlar, bl. a  Springsteen, Nanini, Gärdestad, mm, ca 50 st
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, allmogearbete,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Skivspelare, Dual, 505, 1900-talets 2:a hälft
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Tidningar, urklipp, USA, WWII
Tidningar, urklipp, USA, WWII
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Vattentestkit, U S Army WWII i trälåda, denna höjd 10 cm
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Blomsterbord, metall, höjd 133 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Dragspel, Hohner Accordeon, 1900-talets början
Est500 - 600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Skrivare, Canon MF4010, med scanner,
Est400 - 500 SEK
Drönare, Smart drone, i originalförpackning
Est500 - 600 SEK
Multicopter, 2fast2fun, i originalförpackning, medföljer missile launcher
Est300 - 400 SEK
Ram, koppar, jugend, 1900-talets början, driven dekor av ekollon, höjd 29 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Tv, Philips, 42#
Tv, Philips, 42#
Est400 - 500 SEK
TV, Sony Bravia, 32#, KDL-S32A11E
Est300 - 400 SEK
Reciever, Yamaha RX V661 samt högtalare Proson, 1 par dessa höjd 113 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st, bl a Gärdestad, Monkees, Orbison, Steele mm
Est400 - 500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn och trä, funkis, stämplade Eskilstuna 1937, höjd 15 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ollers, Edvin för Schreuder & Olsson, ljusstakar, 1 par, tenn, funkis, stämplade Stockholm 1932, höjd 12 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK