24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Leon, May K, färglito, dansande par, signerad, pappersstorlek 63 x 47 cm
Est400 - 500 SEK
Leon, May K, lito, Kathrine Hepburn, numrerad 1/10, pappersstorlek 63 x 47 cm
Est400 - 500 SEK
Leon, May K, färglito, dansande par, numrerad HC, pappersstorlek 63 x 47 cm
Est400 - 500 SEK
Henner, Jean-Jacques, olja på pannå, porträtt av rödhårig kvinna, signerad, 28 x 22 cm
Est4,200 - 4,400 SEK
Åkered, Pär, olja, svanar, signerad, 19 x 30 cm
Est300 - 400 SEK
Karlsson, Egon Lennart, olja, "Försommarvy", signerad, 38 x 46 cm
Est300 - 400 SEK
Poster, Tivoli, AL Ofset, Andreasen & Lachmann, Köpenhamn, 85 x 62 cm
Est400 - 500 SEK
Heby, Tore, olja, pojkporträtt, signerad, 65 x 46 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Falander, Ida, xylografier, 7 st, ur "Berättelser ur Svenska Historien" cirka 1880, i samtida träramar, synlig pappersstorlek 19 x 13 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pietilä, Tuulikki, etsning, Den Heliga Familjen, signerad, daterad 1946 och numrerad 1/25, synlig pappersstorlek 13,5 x 10 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd spansk konstnär, olja, "Bailadores en caliente", signerad och daterad 1977, 30 x 25 cm
Est300 - 400 SEK
Nordenstam, Astrid, gouache (?), "Vågspel i det inre", signerad, synlig pappersstorlek 51 x 74 cm
Est600 - 700 SEK