Blomsterhylla/piedestal, bronserat trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Est300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och grå kalkstensskiva, rokokostil, 1900-talets mitt,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Sybord, mahogny, 1900-talets början, ovalt på fyrpassformad fotplatta,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matgrupp, 7 delar, lackerat och bronserat trä, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft, 6 stolar samt bord med 2 iläggsskivor,
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Est600 - 800 SEK
Taburett, svarvat, lackerat och bronserat trä, oscariansk, 1800-talets slut,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för H Sigh & Søn, Spøttrup, Danmark, 1960-70-tal,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, nattygsbord, teak med undre, rottingklädd tidskriftshylla,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est600 - 800 SEK
Salongsbord med 4 uppfällbara skivor, valnöt, sekelskiftet 1900,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuret och svärtat trä med grön, helstoppad plyschklädsel, skuren dekor av akantus, pinjekottar mm,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Byrå, mahogny med intarsiadekor, mässingsbeslag och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, helstoppad, Häggbom, design 1951,
Final bid4,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Stolar, 1 par samt taburett, bonad björk med mässingsbeslag, biedermeierstil, 1900-talets början,
Est400 - 600 SEK
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 rödbrokiga marmorskivor,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, krom med glasskiva,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Toilettebord samt 1 par nattygsbord, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Est800 - 1,000 SEK
Byrå, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, toilettebord, vitlackerat trä,
Est400 - 500 SEK
Avlastnings/sidobord, svarvat, lackerat och bronserat trä, 1800-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK