Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
Est300 - 400 SEK
Okänd engelsk fotograf, cibachrome(?), hästporträtt,
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, Jodie Kidd, signerad a tergo,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Müller, William James, olja, morian, signerad och daterad 1842
Est8,000 - 10,000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, olja på valnötspannå, sittande dam - möjligen motiv från Särö,
Est4,000 - 6,000 SEK
Lippi, Fra Filippo, efter honom, heliogravyr (?), Madonnan - efter original i Palazzo del' Uffici i Florens,
Final bid1,300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
Est600 - 800 SEK
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Hårdner, Ulf, olja, skuta vid Hven,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Pantheon "Veduta del Pantheon d'Agrippa oggi Chiesa di S Maria ad Martyres", ur Vedute di Roma 1761
Final bid1,700 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Görg, Jürgen, färglito,
Görg, Jürgen, färglito,
Est600 - 800 SEK
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,
Est200 - 300 SEK
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt,
Est200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen
Est200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv,
Est300 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg,
Est200 - 300 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
Est400 - 500 SEK
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
Est300 - 400 SEK
Est600 - 800 SEK
Est600 - 800 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Howitt, Samuel William, etsningar, 6 st, handkolorerade, Fox Hunting, publicerade 1798-99,
Est1,200 - 1,500 SEK
Eriksson, Bo, olja, Vår, signerad,
Est200 - 300 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
Est300 - 400 SEK
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap,
Est300 - 400 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Stangenberg, Knut (Stang), tusch,
Est300 - 400 SEK
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden,
Est200 - 300 SEK
Hansen, Roald, olja,
Hansen, Roald, olja,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Manners, William, olja, engelsk landsväg, signerad och daterad 1905,
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
Est800 - 1,000 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
Est200 - 300 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
Est400 - 600 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
Est200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK