Jönsson, Barbro, färglito,
Jönsson, Barbro, färglito,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Agnell, Olle, etsning,
Agnell, Olle, etsning,
Est200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
Est300 - 400 SEK
Brunsden, John, akvatint,
Brunsden, John, akvatint,
Est200 - 300 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
Est400 - 600 SEK
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt, 4 st signerade, 34 x 24 cm, uppklistrade på siden
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Kihlman, Inger, etsning, Värnhemstorget, Malmö, signerad, daterad -66 och numrerad 209/250,
Est200 - 300 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
Est300 - 400 SEK
Stålstick, 1 par, handkolorerade, sk kistebrev, Tyskland, 1800-talets mitt, i samtida biedermeierramar i bonad björk,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, blomsterstilleben,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,
Est200 - 300 SEK
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad,
Est800 - 1,000 SEK
Inramade fågeltryck, 24 st, heliogravyrer, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Lind, Wilgot, gouache, komposition,
Est400 - 600 SEK
Lind, Wilgot, träsnitt, handkolorerat, kubistisk komposition,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950,
Est400 - 600 SEK
Schaefer, Karl, olja, stilleben med amaryllis och vindruvor, signerad,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, norrländskt landskap, signerad Hennings  (?)
Est200 - 300 SEK
Gahn, Greta, tillskriven, färgserigrafier, 1 par, Harlekin och Columbine, signerade Gahn, daterade -60 och numrerade 6/20,
Est200 - 300 SEK
Westberg, Birgitta, färglito, Förvandling II: Röd, signerad och numrerad 151/200,
Est200 - 30 SEK
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,
Est200 - 300 SEK
Ravn, Johannes, olja, gräsänder vid skogssjö, signerad
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Jergill, Toralf, olja, skärgårdsmotv, signerad,
795
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK