Auktion söndagen den 31/3 kl 16
29/3 kl 12 - 19
30/3 kl 12 - 17
31/3 kl 12 - 16
Lowest lot number
- SkulpturClear filters
Skulptur, metall på träsockel, gående Buddha, så kallad Sukothai, Thailand, 1900-tal, total höjd 35 cm
Est500 - 600 SEK
Skulpturfragment, Buddahuvuden, 2 st, brons, Khmer-stil, 1900-tal, höjd 16 respektive 17 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, skuren sten på sockel, fourfaced Buddah, Kambodja, 1900-tal, höjd 22 cm
Est900 - 1,000 SEK
Mask, skuret och bemålat trä med infällda franska mynt, Fang, Gabon eller Kamerun, 1900-talets 2 hälft, höjd 32 cm
Est900 - 1,000 SEK
Skulptur, brons, Shiva, Indien, 1900-talhöjd 23 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Bokstöd, 1 par, skuret och delvis bemålat hardwood, inlägg av pärlemor, Afrika, 1900-talets 2 hälft, höjd 29 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1960-70-tal, relief, driven koppar, Diana, 62 x 27 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Figurin, porslin, Schaubach Kunst Wallendorf, liggande kvinna, längd 23 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 400 SEK
Okänd konstnär, byst, bronserad gips, Gustav V, höjd 32 cm
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, skulptur, "Nu drar vi", koppar, höjd 36 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti träskulpturer, varierande höjd,
Est300 - 400 SEK