Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Est600 - 700 SEK
Frisk, Thomas, olja, "Cementfabriken", signerad, 62 x 72 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitos, 4 st, signerade och numrerade 147/190, ca 44 x 56 cm,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Dahl, Peter, färglito, kvinnor vid spegel, signerad och numrerad 140/290, synlig pappersstorlek 78 x 58 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med citroner, signerad och numrerad 10 / 150, synlig pappersstorlek 22 x 46 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Glemme, Dagmar, akvarell, komposition med duvor och ansikten, signerad, synlig papperssorlek 35 x 25 cm
Est500 - 600 SEK
Glemme, Dagmar, olja, komposition med katt, signerad, 50 x 61 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Appel, Karel, färgserigrafi, "Personnages", signerad, daterad -73 och numrerad 56/120, synlig pappersstorlek 56 x 69 cm
Final bid3,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, 1900,  olja, motiv från Venedig, otydligt signerad, 32 x 40 cm
Est2,600 - 2,600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, digital print, kretskort, synlig pappersstorlek 90 x 122 cm
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Mauritzon, Johan, akryl, "I restaurangvagnen", monogramsignerad, 60 x 45 cm
Est500 - 600 SEK
Baj, Enrico, färglito med collage, kvinna med medalj, signerad och numrerad 23/50, synligt mått 54 x 40 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Nyberg, Göran, färglitografier 3 st, varierande mått, medföljer ytterligare en litografi
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk konstnär, 1700-tal, porträtt av Wibeke Brunnich, née Schou (1748-1825), oval 47 x 38 cm
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd holländsk konstnär, 16-1700-tal, olja, ko, 80 x 37 cm, dubblerad
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd kubansk konstnär, 1900-tal, relief, bemålad, Che Guevara, a tergo betecknad Carlos Coello, 94 x 74 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk guldåldermålare, olja, porträtt av Sophie Christine Magdalene Eeg född 27/5 1789, 29 x 25 cm
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd kinesisk? konstnär, olja, stadsbild, 61 x 74 cm, a tergo etikett
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Skolplansch, gamla Tysklands gränser, längd 215 cm, höjd 186 cm
Est500 - 600 SEK
Stenman, Martin, olja, skärgårdsmotiv, signerad, 60 x 72 cm
Est400 - 500 SEK
Norman, Knut, olja, motiv från Brügge, Belgien, signerad och daterad 1939, 50 x 61 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti grafik, bland annat Wiberg
Est300 - 400 SEK
Schaefer, Karl, olja, åparti, signerad, 46 x 55 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Lovdal, Agneta, olja,, komposition med lilja, signerad, 73 x 101 cm
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Bille, Carl Ludwig, olja, klippkust, Bornholm, signerad och daterad 1861, 30 x 48 cm, smärre repor
Est2,200 - 2,400 SEK