Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Thyberg, Anders, olja, stående par, signerad, 38 x 29 cm
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est700 - 800 SEK
Svensson, Roland, färglitografi, "Kallt", signerad och numrerad 261/350, synlig pappersstorlek 33 x 44 cm
Est700 - 800 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man, signerad, 76 x 60 cm
Est500 - 600 SEK
Elkan, Erik, olja, hus i landskap, signerad, 40 x 50 cm
Est300 - 400 SEK
Fritzdorf, Hans, olja, marockansk by, signerad, 25 x 40 cm
Est400 - 500 SEK
Kåks, Olle, färgserigrafi, komposition, signerad, daterad -82 och numrerad 64/80, 70 x 50 cm
Est400 - 500 SEK
Beer, Dick, olja, landskap, signerad och a tergo med dödsbostämpel, 63 x 51 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Duncan, Joseph, färglito, "Waiting", signerad, daterad -69 och numrerad 136/150, synlig pappersstorlek 45 x 60 cm
Est300 - 400 SEK
Mönsted, Peder, kopia efter, olja, skogsbäck, signerad P Olsen, 65 x 100 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Aspelin, Arne, olja, "Grissleholm", signerad, 50 x 61 cm
Est400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitos i mapp, 8+2 st ur Alf Hambes Värld, sign o numr xx/290, 33 x 46 cm, (medföljer extra Näckaspel samt ????)
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Raatevaara, Jussi, olja, "Sjöutsikt", signerad och daterad 2007, 55 x 46
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, fotbollsmatch, såld till förmån för Falkenbergs Fotbolls Förening, signerad och numrerad 13/290, 38 x 48 cm,
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Vapensköld, skuret, bemålat och förgyllt trä, otydligt signerad och daterad -79, h 78 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Månsson, Carl, olja, skånskt landskap, signerad, 56 x 74 cm
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lindström, Bengt, färglitografi, signerad och numrerad 50/90, synlig pappersstorlek 74 x 52 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, litografi, signerad och numrerad 45/90, synlig pappersstorlek 81 x 62 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Glemme, Dagmar, olja, komposition med elefant och katt, signerad, 65 x 80 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Struwer, Ardy, olja, "Museum Mirage", signerad och daterad 2002, 40 x 30 cm
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Larsson, Glenn, akvareller, sammonterade, "Tider samt Mörker kom", signerade, tot storlek 49 x 39 cm
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti grafik och måleri, varierande storlekar
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK