Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Est1,700 - 1,800 SEK
Est300 - 400 SEK
Lübbers, Holger, olja, segelbåt med Unionsflagg, signerad, 27 x 34 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti grafik: litografier, posters mm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, lövverk, signerad, 42 x 21 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Nordby, Jes, grafik på duk, "Parlöb", a tergo signerad och numrerad 8/20, 24 x 20 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Wennerwald, Emil, olja, kustparti, signerad och daterad 1920, 26 x 40 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Ring 18 karat rödguld, innerdiameter 17 mm, vikt 5,9 gram
Est2,600 - 2,800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Boman, Ilona Klara, olja, "Träd vid havet", signerad och a tergo daterad -62, 24 x 24 cm, poveniens: Gummesons Konsthandels utställning 1966, katalognummer 306, a tergo etikett
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK