Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

822
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
830
Est300 - 400 SEK
Notställ, mahogny med mässingsdetaljer, jugend, sekelskiftet 1900, h 76 cm
831
Est300 - 400 SEK
842
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
846
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
857
Est700 - 800 SEK
866
Est2,200 - 2,400 SEK
867
Est900 - 1,000 SEK
881
Est400 - 500 SEK
Sideboard, skuren och bonad bok med beigespräcklig marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, lådor i sarg, l 160 cm
901
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Trädgårdsbänkar, 4 st samt -bord, ek, 1900-tal, bruksslitage
939
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
943
Est2,200 - 2,400 SEK
945
Est700 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blomlåda, teak, längd 64 cm
948
Est400 - 500 SEK
958
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, teak, 6 lådor, bredd 70 cm
960
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
1000
Est2,200 - 2,400 SEK
1025
Est900 - 1,000 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag och läderklädd skiva, George III-stil, 1900-talets mitt el 2 hälft, l 127 cm, slitage
1026
Est600 - 700 SEK
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
1037
Final bid2,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
1038
Est1,100 - 1,200 SEK
1053
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, stol, teak och bonad bok, modell 155,
1055
Est2,200 - 2,400 SEK
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart, 89 x 89 cm
1064
Est300 - 400 SEK