320 Sockerskrin, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, oval med godronnerad dekor på 4 lejontassar, lock med dekor av vilande hund, stämplad Jonas Lindberg Stockholm 1825, l 17 cm, vikt 705 gram
Estimate | 5,500 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |