449 Spegel, förgyllt trä och pastellage högklassigt Stockholmsarbete signerat Johan Åkerblad, mästare i Stockholm 1758-1799, dekor av rosor mm, stämplad IÅ samt med Stockholms Hallstämpel 1788, h 170 cm,
smärre defekter, senare glas
Estimate | 9,000 - 10,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |