Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai,
Est200 - 300 SEK
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal,
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Vas, porslin, Meissen, 1900-tal,
Est400 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 600 SEK
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Final bid700 SEK
Est400 - 600 SEK
Parti porslin, Kina, 1900-tal,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, empire,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Rakskål, fajans, Spanien, 1900-talets mitt,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan,
Final bid500 SEK
Est400 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Jardinière, fajans, 1700-tal, polykrom dekor av personer i landskap mm i starkeldsfärger,
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Tazza, fajans, antagligen Delft, 1700-tal, dekor i koboltblått,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900,
Est200 - 300 SEK
Parti keramik, 1800-tal, lockstop med tennlock, kanna mm
Final bid600 SEK
Est200 - 300 SEK
Fat, 1 par, majolika, Deruta, Italien, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Skål, fajans, 1900-tal, dekor av oidentifierat furstligt vapen i starkeldsfärger,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Urna, glaserat lergods, 1800-talets mitt, kraterformad,
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Vas, rubinglas, 1800-talets 2 hälft,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
Est400 - 600 SEK
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst,
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Skål,  fajans, Émaux de Longwy 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 600 SEK
Okänd designer för Cortendorf, skulptur/väggrelief,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Öhlén, Susanne för Rörstrand, vas/skulptur, stengods,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Winblad-Hjelmqvist, Ulla för Alingsås Keramik, miniatyrvas,
Est200 - 300 SEK
Portanier, Gilbert för Rosenthal, skålfat,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Palmquist, Sven för Orrefors, skålar 3 st, gråtonat glas, Fuga, design 1953,
Est400 - 600 SEK
Kaffekoppar med fat, 5 +5 st samt gräddkanna, porslin, Meissen, 1900-tal,
Final bid1,600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Parti porslin, 5 del, Kina, 17-1900-tal,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål,
Final bid250 SEK
Est400 - 600 SEK
Okänd tysk designer, golvvas, fajans, polykrom dekor av sydländskt hamnparti med personer,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Rosenthal, matservis,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Assiett samt djup tallrik, porslin,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Max Roesler, Rodach, ljusstakar, 4 st,
Est200 - 300 SEK
Ytterfoder, rödglaserat flintgods,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, saftservis, 6 delar, glas,
Est200 - 300 SEK
Fat, fajans, 100-tal, kinesicerande dekor i starkeldsfärger,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Bokstöd/figuriner, 1 par,
Bokstöd/figuriner, 1 par,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Andersson & Johansson, Höganäs, matservis,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
1950-60-tal, Eva för Uppsala Ekeby, ljuslyktor, 5 st,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK