Julauktion söndagen den 18/12 klockan 16.00
Fredag 16/12 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 17/12 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 18/12 klockan 12.00-16.00
Lowest lot number
- MöblerClear filters
K Malmvall/E Lilja Löwenhielm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Matbord med utdragsskivor, bok med Perstorpsplattor, daterat 1959, 126 (80) x 67 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
789
Undersökningsbrits, bonat trä med brun galonklädsel, Elema Järnhandel, Stockholm, 1900-talets 1 hälft, l 213 cm, proveniens: Länslasarettet, Halmstad, bruksslitage
Est600 - 700 SEK
801
Väggvitrinskåp, bonat trä. 1900-talets 2 hälft, b 80 cm
Est200 - 300 SEK
802
Stolar, 6 st, bonat trä med rottingklädsel, 1900-talets 2 hälft
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
803
Soff/lampbord, bonat trä, modern tillverkning, l 65 cm
Est200 - 300 SEK