Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Trofe, monterad älg, jämn 4-taggare, daterad 1976
Est300 - 400 SEK
Barnvagn, Odder vognen, 1900-talets mitt
Est900 - 1,000 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Modellfartyg, brons, vikingaskepp, 1900-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Keruber, 1 par, bemålad och förgylld konstmassa,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fyrfat, mässing, Indien, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Vette, skuret och bemålat trä, Knipa,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Trofe, uppstoppad tjädertupp
Trofe, uppstoppad tjädertupp
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Termoskannor, 2 st, vitmetall, Alfi,
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti elastolinfigurer mm till julkrubba,
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Tantalus, teak, 1950-60-tal,
Tantalus, teak, 1950-60-tal,
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
Est400 - 500 SEK
Jensen, Jacob för B&O, högtalare, 1 par, Beovox S45, Typ 6302
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Ulefos, relief, svärtat gjutjärn,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, fur,
Est300 - 400 SEK
Björquist, Karin för Gustavsberg, servisdelar, Ornamin, "Zoom",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Mäkisen uvastin Oy, Finland, 1960-70-tal, väggspegel, plast,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd tillverkare, leksak, plysch, 1900-talets mitt, stående giraff,
Est200 - 300 SEK
Gunghäst, trä och textil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Syvitrin, bonat trä med metallbeslag, Clark's Anchor, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Skulptur, konstmassa, tomte med lykta,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Skulptur/blomkruka, konstmassa, tomte med släde,
795
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Picknickväskor, 2 st, modern tillverkning,
797
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
801
Est600 - 700 SEK