Loading...

Majauktion

Söndagen den 29/5 klockan 16.

Closed
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
482
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
484
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
485
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
486
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
487
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
488
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
489
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Lorentzon, Waldemar, färglito, Båtar på strand,
490
Lorentzon, Waldemar, färglito, Båtar på strand,
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Closed
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
491
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
492
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
493
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
496
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
497
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
Final bidNo bids
Est600 - 700 SEK
Closed
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
498
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
500
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2",
501
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2",
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Olson, Erik, färglitografier 3 st, surrealistiska kompositioner,
502
Olson, Erik, färglitografier 3 st, surrealistiska kompositioner,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Closed
Olson, Erik, färglitografier 2 st, kompositioner med stolar,
503
Olson, Erik, färglitografier 2 st, kompositioner med stolar,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
504
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
505
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
506
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
507
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Olson, Erik, färglito, komposition,
508
Olson, Erik, färglito, komposition,
Final bid700 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",
509
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
512
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
Final bidNo bids
Est600 - 700 SEK
Closed
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
516
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
522
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
523
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
525
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
Final bidNo bids
Est3,200 - 3,400 SEK
Closed
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap,
533
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja, berglandskap,
Final bidNo bids
Est1,300 - 1,400 SEK
Closed
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
534
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
536
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
538
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Closed
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
549
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Closed
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
550
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Closed
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
551
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
553
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
562
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
606
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
Final bidNo bids
Est300 - 500 SEK
Closed
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
608
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
609
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
626
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Closed
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
630
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare
631
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag,
632
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad
633
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen,
647
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån",
648
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån",
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.