Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
Est200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, fotpall, bonat trä med brun läderklädsel,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Länsfåtölj, skuren ek med broderad klädsel, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, rullbord, bok med dubbla vita laminatskivor,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft,
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft,
Est200 - 300 SEK
Okänd norsk (?) designer, fåtölj med fotpall, bonat trö med lös, brun läderklädsel,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, ek, 1900-tal,
Stolar, 4 st, ek, 1900-tal,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Cafébord, trä med aluminiumfot, modern tillverkning,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
Est1,500 - 1,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
Est400 - 500 SEK
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Väggskåp, ek, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer 1950-tal, gungstol, vitlackerat trä,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur,
Est200 - 300 SEK
Bänk, fur, tillverkad av halvstock,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Est1,100 - 1,200 SEK
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot,
Est400 - 500 SEK
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts,
Final bid2,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell,
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Fåtölj samt sittpuff, Howardmodell,
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, väggsystem, palisander,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK