Est500 - 600 SEK
Oljelampa, mässing, 1700-tal,
Oljelampa, mässing, 1700-tal,
Est600 - 700 SEK
Wiinblad, Björn, egen verkstad, fontän, fajans, dekor av stående kvinna,
Est26,000 - 28,000 SEK
Modellskepp, mahogny och textil,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, medicinsk plansch, kut- och svankryggar,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Goodwin, Henry B, fotografi, Hjalmar Branting,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus, svärtat smide,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hagel(?)horn, horn och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Calvin Klein, damarmbandsur, vitmetall
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Mekaniskt galoppspel, litograferad plåt, Gee-Wiz,
Est400 - 500 SEK
Åderlåtningsinstrument i etui; åderslåare, koppar mm,
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofé, myskoxkranium,
Trofé, myskoxkranium,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Diorama, delvis bemålat trä, vax, papper mm, i form av växtbukett, 1800-tal,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Lampetter till 2 ljus, 1 par, mässing, barockstil, sekelskiftet 1900,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Cakestand, mahogny, smide och bonat trä,
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Signerad landslagsväst, Svenska Skicrosslandslaget,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Lockkarott med avtagbart handtag, nysilver, England, 1900-talets mitt,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Matbesicksuppsättning, cirka 43 delar nysilver, modell Patricia,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
Est300 - 400 SEK
Takampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
Final bid1,900 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär, skulpturer, 8 st, ben, sekelskiftet 1900,
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Säkerhetsskåp, FG modell HP05,
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, oktogonal,
Est500 - 600 SEK
Akustisk gitarr, Samick
Akustisk gitarr, Samick
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Askfat, svärtat gjutjärn, sekelskiftet 1900,
Est300 - 400 SEK
Apoteksvåg med vikter, koppar och smide, England, 1800-tal,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Induktionsapparat i låda, sekelskiftet 1900,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Reseschatull, läder med 3 glasflaskor, 1900-talets 1 hälft,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
Est200 - 300 SEK
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru,
Est2,200 - 2,400 SEK
Skrin, björk, 1900-talets mitt,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Speglar, 1 par, bemålat och förgyllt trä, 1900-talets 2 hälft,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen,  medföljer originalask
Est400 - 500 SEK