Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar,
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil,
Est3,200 - 3,400 SEK
Sideboard, skuren och bonad bok med beigespräcklig marmorskiva, gustaviansk stil,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, 1950-tal, hyllmöbel, teak,
Final bid1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, förvaringsmöbel, ek med metallbeslag,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
775
Matgrupp, 8 delar, skuret och lackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
807
Est1,100 - 1,200 SEK
816
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
817
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
Est400 - 500 SEK