Novemberauktion söndagen den 28/11 klockan 16.00.

Fredag 26/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/11 klockan 12.00 - 16.00

POUCETTE (Nicola Ortis), olja, gatuscen,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Dalí, Salvador (efter honom?), färglito, Le Rêve (Revé?),
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Fredrikson, Harald, olja, landskap
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fredrikson, Harald, olja, stilleben
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Manner, Mariana, etsning, "Berg - besvuret"
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Göransson, Bror, olja, stilleben med pipa
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Persson, Ove, olja, fåglar
Persson, Ove, olja, fåglar
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Falck, Gösta, olja, personer i stadsmiljö
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd holländsk (?) konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, fiskare,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Öberg, Josef, akvarell, "Vid Össjön, Härjedalen",
Est400 - 500 SEK
Olsson, Knut, pastell, "Högsommar, Vapnöslätten,
Est200 - 300 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, mansporträtt,
Est800 - 900 SEK
Nilsson, Per Olof, etsning, "Bolivia",
Est300 - 400 SEK
Krumlinde, Olof, olja, landskap,
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd konstnär (Hans Larsson ?), olja med collage, stilleben,
Est1,100 - 1,200 SEK
Lodström, Georg, olja "Heden - Hallands Väderö",
Est500 - 600 SEK
Månsson, Stig, olja, sittande modell,
Est600 - 700 SEK
Carlborg, Rudolf, akvarell, tårtkalas i 1800-talsinteriör,
Est400 - 500 SEK
Carlborg, Rudolf, akvarell, personer i 1800-talsinteriör,
Est400 - 500 SEK
Miniatyrer, 2 st, 1 akvarell 17-1800-tal, mansporträtt, 5 x 3,5 cm,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, fiskare på strand,
Est400 - 500 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "Höstdag",
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Hellsing, Dag Björn, olja, landskap,
Est200 - 300 SEK
Tretchikoff, Vladimir, färgoffset, Woman of Ndebele,
Est300 - 400 SEK
Grandin, Svän, olja, "Sommarbild",
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Edel Rösnes, Gudrun, collage,
Edel Rösnes, Gudrun, collage,
Est200 - 300 SEK
Cöster, Nicolai, olja, mor och barn,
Est300 - 400 SEK
Norrman, Lars, färglitografier, 3 st,
Est500 - 600 SEK
Bok, Salvius, Lars, Sveriges Ridderskaps och Adels Wapen Bok,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Sarvig, Edvard, olja, insjölandskap,
Est200 - 300 SEK
Broberg, Iwan, olja, landskap,
Est200 - 300 SEK
Berndtsson, Rolf, gouache, flygande knipor,
Est200 - 300 SEK
Jacobsen, Bent Karl, färglito, komposition,
Est200 - 300 SEK
Johansson, Carl "Ägga-Calle", olja, byggnad,
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Skagh, Henrik, olja, lada,
Skagh, Henrik, olja, lada,
Est200 - 300 SEK
Erixson, Sven "X:et", färglito, "två flickor"1959,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt",
Est200 - 300 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet I",
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglitografi, komposition med kvinnor,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Det gamla stenbordet"
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Jagerdahl, Oscar, olja, grekisk kvinna i folkdräkt,
Est500 - 600 SEK
Olsson, Bengt, färglitografi, komposition,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK