Skedar, 1 par, sterlingsilver, renässansstil, total vikt 50 gram,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Halslänk, silver, vikt 20 gram,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
Est400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian X 1913, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,
Final bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Rökelsekar (?), antagligen silver med turkoser (?), Indien, 1900-tal, i form av sitar, vikt 960 gram
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld,
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti silversmycken, Israel och Asien, total vikt 115 gram,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti smycken och bijouterier,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti silver, total vikt 240 gram,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver,
Ljusstakar, 1 par, silver,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Käpp, svartlackerat trä med silvermontage, jugend, 1900-talets början,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti silver, total vikt 650 gram,
Final bid2,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Parti silver, total silvervikt 500 gram,
Final bid1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Cigarettetui, 935/1000 silver och onyx, 1900-talets mitt, vikt 190 gram,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK