Loading...

Majauktion


Majauktion
Closed
Stort parti Blue-Ray-filmer,
618
Stort parti Blue-Ray-filmer,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
633
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,
634
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kuverttallrikar, 11 st samt skålar, 7 st, teak, 1950-tal,
641
Kuverttallrikar, 11 st samt skålar, 7 st, teak, 1950-tal,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Modelljärnvägsstation, litograferad plåt, Hornby/Meccano no 3, cirka 1955,
646
Modelljärnvägsstation, litograferad plåt, Hornby/Meccano no 3, cirka 1955,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Äggkoppar, 9 st samt skedar 8 st, plast, Guzzini,
647
Äggkoppar, 9 st samt skedar 8 st, plast, Guzzini,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
4 delar plast, Guzzini; bricka, 2 tillbringare samt ishink,
649
4 delar plast, Guzzini; bricka, 2 tillbringare samt ishink,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Hummergafflar, 18 st samt lockkarott, nysilver,
652
Hummergafflar, 18 st samt lockkarott, nysilver,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Spegel, förgyllt trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft,
704
Spegel, förgyllt trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Closed
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 73,
705
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 73,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Takkrona till 4 + 1 ljus, förgylld mässing med prismor, empire, 1800-talets 1 hälft,
712
Takkrona till 4 + 1 ljus, förgylld mässing med prismor, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est5,500 - 6,000 SEK
Closed
Kaminur med slag, förgylld metall och svart marmor, Frankrike, 1800-talets 2 hälft,
713
Kaminur med slag, förgylld metall och svart marmor, Frankrike, 1800-talets 2 hälft,
Final bid1,900 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Closed
Takampel, förgylld och bronserad metall samt bemålad plåt, empire, 1800-talets 1 hälft,
714
Takampel, förgylld och bronserad metall samt bemålad plåt, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Takkrona till 4 + 1 ljus, förgylld mässing med prismor, senempire, 1800-talets 1 hälft,
717
Takkrona till 4 + 1 ljus, förgylld mässing med prismor, senempire, 1800-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est5,500 - 6,000 SEK
Closed
Vägglystrar till 3 ljus, 1 par, mässing med prismor, empirestil, sekelskiftet 1900,
718
Vägglystrar till 3 ljus, 1 par, mässing med prismor, empirestil, sekelskiftet 1900,
Final bid4,400 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Closed
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
737
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
738
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Parti äldre smide; lås, fotbojor mm,
740
Parti äldre smide; lås, fotbojor mm,
Final bid2,600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Megafon, koppar och mässing, Kockums Mekaniska Verkstad,
741
Megafon, koppar och mässing, Kockums Mekaniska Verkstad,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Mortel, hardwood med läderdetaljer,
744
Mortel, hardwood med läderdetaljer,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
745
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Lanternor, 1 par, rödlackerad metall, 1900-talets början,
746
Lanternor, 1 par, rödlackerad metall, 1900-talets början,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Kakelplattor, 6 st 1700-tal, dekor av papegoja i starkeldsfärger,
753
Kakelplattor, 6 st 1700-tal, dekor av papegoja i starkeldsfärger,
Final bidNo bids
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft,
755
Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft,
Final bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Closed
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
760
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Final bid1,700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
761
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Final bid1,900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
762
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Final bid2,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Miniatyrtakampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
767
Miniatyrtakampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
Final bid2,000 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Closed
Takampel, mässing med bemålad glaskupa, så kallad månskensampel,
768
Takampel, mässing med bemålad glaskupa, så kallad månskensampel,
Final bid2,200 SEK
Est1,600 - 1,800 SEK
Closed
Takampel, mässing med grön, optikblåst glaskupa, så kallad månskensampel,
769
Takampel, mässing med grön, optikblåst glaskupa, så kallad månskensampel,
Final bid2,200 SEK
Est1,600 - 1,800 SEK
Closed
Okänd designer för Pallme-König & Habel (Glasfabrik Elisabeth), Kosten/Teplitz, 1900-talets början,
770
Okänd designer för Pallme-König & Habel (Glasfabrik Elisabeth), Kosten/Teplitz, 1900-talets början,
Final bidNo bids
Est600 - 800 SEK
Closed
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 58, barockstil, 1900-talets början,
771
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 58, barockstil, 1900-talets början,
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Takampel, mässing med grön glaskupa. så kallad månskensampel,
773
Takampel, mässing med grön glaskupa. så kallad månskensampel,
Final bid1,900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Skvallerspegel, grålackerad metall och plåt,
776
Skvallerspegel, grålackerad metall och plåt,
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Okänd designer för Wilhelm Kralik Söhne, kakburk, glas med metallmontage,
777
Okänd designer för Wilhelm Kralik Söhne, kakburk, glas med metallmontage,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Closed
Gästbok, palisander med intarsia, Danmark, 1900-talets 1 hälft,
778
Gästbok, palisander med intarsia, Danmark, 1900-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Skrivbordsuppsats, 2 delar, mässing, sekelskiftet 1900,
779
Skrivbordsuppsats, 2 delar, mässing, sekelskiftet 1900,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Kaminur, förgylld metall och alabaster, Frankrike, 1800-talets slut,
782
Kaminur, förgylld metall och alabaster, Frankrike, 1800-talets slut,
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Okänd designer för A&B, Lundtofte Danmark, salt/pepparströare, 4 st, rostfritt stål och teak,
783
Okänd designer för A&B, Lundtofte Danmark, salt/pepparströare, 4 st, rostfritt stål och teak,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
784
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Skvallerspegel, svartlackerad plåt, 1900-talets 1 hälft,
785
Skvallerspegel, svartlackerad plåt, 1900-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Figurin, bemålad papier-maché, så kallad Commedia dell'Arte, Harlekin,
792
Figurin, bemålad papier-maché, så kallad Commedia dell'Arte, Harlekin,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Figurin, bemålad papier-maché, ängel,
793
Figurin, bemålad papier-maché, ängel,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
795
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Parti fiskerullar; ABU, Victory mm,
796
Parti fiskerullar; ABU, Victory mm,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
797
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
798
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Parti arkitektredskap;
799
Parti arkitektredskap;
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.