Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00
Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45
Lowest lot number
- MöblerClear filters
Byrå, mahogny, 1900-talets början,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, hurts, palisander och teak, 1950-60-tal,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, delvis 1800-tal, svängd front,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Picknickmöbel/väska, 1900-talets mitt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 2 hälft,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace,
Est1,000 - 1,200 SEK
Cadovius, Poul, hyllsystem, palisander, Royal System, design 1948,
Final bid1,600 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK