Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.

Visning i lokalen:

Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45

Pall, mahogny med brun läderklädsel, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Final bid1,900 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, bonat trä med moccaklädsel,
Final bid7,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, säng/lampbord, 1 par, ljus björk,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa samt fåtölj, björk med blå ylleklädsel,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, svartlackerat stål med lösa, rödklädda dynor,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare,
Est200 - 300 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, nattygsbord, valnöt,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Soffbord, valnöt med björkunderrede, 1950-60-tal,
Est200 - 300 SEK
Butikshylla, valnöt och grönlackerat trä, 1950-60-tal,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Fåtölj, skuren och bonad bok med rottingklädsel,
Final bid3,600 SEK
Est200 - 300 SEK
Bergère, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Armstolar, 1 par, skuren och bonad bok, rokokostil, sekelskiftet 1900,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft, soffbord, valnöt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, matgrupp, 9 delar, mahogny,
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Skrivbord, avlutad fur, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Final bid700 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, hörnskåp, palisander,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK