Kimono, Siden, Japan, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Åberg, Lasse, färglito, Nicht stören - motiv med Kalle och Musse, signerad EA,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åberg, Lasse, färglito, Musse i balja, signerad EA,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åberg, Lasse, färglito, spargris och PV, signerad EA,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kreuger, Einar, olja, blomsterstilleben, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lind, Wilgot, gouache, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti mynt mm, hela världen
Parti mynt mm, hela världen
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, mässing, dekor av klot,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
 Bok, Rudbeck, Olof d y, efter honom, "Portföljen" med 37 reproduktioner René Coeckelberghs Editioner, Stockholm, 1985-6.
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jerndorff, Poul, olja, backigt kustlandskap, signerad och daterad 1921 (?),
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bertelsen, Aage, olja, landskap, signerad och daterad 1928,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gitarr, palisander med flera träslag, Lucena Torento, Herencia Spanien, 1900-talets 1 hälft, etikettsignerad,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, vas, glaserat stengods, Våga Carrara, modell 2060-1,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, vas, glaserat stengods, Våga Carrara, modell 2068,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, vaser, 1 par, glaserat stengods, Våga Carrara, modell 2060,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för ASEA respektive ABEA, bordslampor, 2 st, mässing (1 med bakelitfäste),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Modelljärnväg, Märklin Delta 2915, lok 89 006, vagnar, räls, transformator mm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bilhjälm, rotting och flätad rot (?), 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Modellok samt vagnar, Märklin; lok 3029 samt 4 vagnar,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brandbilar, 4 st, litograferad metall respektive plast; Scania R-serie, Nylint  Ford Rescue Pumper, Fire Truck International samt Nakayama Fire Dept
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gnistskydd, mässing, sekelskiftet 1900, dekor av klot,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serietidningar, 55 st, Kalle Anka 1957-61,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, gouache på ben, porträtt av Litauiske konsuln mm  Ludvig Fritiof Ahlsell f 1877,
Slutpris2 400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ordenstecken, miniatyrer för Riddare av Kungliga Vasaorden, Gustav V: s Olympiska Medalj, Österrikiska Röda Korsets orden, Turkiska Järnhalvmånen (Gallipolimedaljen), Ungerska Röda Korsets Orden
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Släpspänne med Gustav V: s Olympiska Medalj, Österrikiska Röda Korsets orden samt Tyska Röda Korsmedaljen,
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ordenstecken, Turkiska Järnhalvmånen (Harp Madalyası) även kallad Gallipolimedaljen, instiftad av Sultan Mehmet V 1/3 1915,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ordenstecken mm;  kraschan till Ungerska Röda Korsets Orden med miniatyr, Österrikisk-Ungerska minnesmedaljen för WWI, boutoner och band
Slutpris2 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ordenstecken, silver och emalj, Riddare 2 klass av Kungliga Vasaorden
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Skulptur, kalksten eller travertin,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till nästföljande objekt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till föregående objekt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Pehrson, Anders för Ateljé Lyktan, vägglampa, mässing,  'Bumling', modellnummer 4090, design 1968, etikettsignerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, bronserat stuck och pastellage, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, dekor av vinblad och -druvor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Benter, Lotte för, Royal Copenhagen, figurin, porslin, stickande Amagerflicka, modellnr 1317,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bonfils, Ada för Royal Copenhagen, figurin, porslin, pojke med horn, modellnr 3689,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK