SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, rödlackerad metall och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, mässing, dekor av klot,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 rödbrokiga marmorskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mangelkorgar, 1 par, rotting, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 3 del, silver, nyrokokostil, dekor av akantus mm, stämplad GAB Stockholm 1924,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Vas, porslin, Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor av äppelblom mot blå fond,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bojaner, 2 st, porslin, Kina, 1800- respektive 1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 300 SEK
Taklampa, glas med rosa hängen, venetiansk stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Inramade fågeltryck, 24 st, heliogravyrer, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Nielsen, Ingeborg för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gäss, modellnummer 609,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Kosta, vitvinsglas, 10 st, cuppa i klarglas på grön fot, h 19 cm
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Remmare, 10 st, gultonad glasmassa,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tomte, bemålat lergods, Tyskland,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, dekor i brun relief,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, stengods, dekor i brun relief,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lind, Wilgot, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Lind, Wilgot, träsnitt, handkolorerat, kubistisk komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver; skedar, serviettringar samt kaktång, bland annat matsked stämplad Johan Henrik Lose Malmö 1846
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti kakgafflar och kaffeskedar, silver, Rosen, stämplade Gösta Wessfelt Malmö,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, stämplade Gösta Wessfelt Malmö
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, soffbord, krom med glasskiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avlastnings/sidobord, svarvat, lackerat och bronserat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Cooperativa Förbundet, säng/vägglampa, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Berglund, Bengt för Gustavsberg, tallrikar, 6 st, stengods, Bågskytt, dekor i brunt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Theskedar, 12 st, silver, Haga, stämplade J L Hultman Stockholm,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Termoskanna, så kallad TeVe-kanna, krom och gul plast, 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrarmbandsur, stål, Cerina Automatic,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampetter, 1 par, förgylld brons och mässing med prismor, nyrokoko,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, valnöt och bonat trä, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1940-50-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Almström, Emmy för Rörstrand, skål, flintgods, Ostindia, design 1932,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK