SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, semiantik/antik Senneh (?), 380 x 310 cm,
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, blomsterstilleben,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Resegrammofon, Limania Splendid, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Byrå, palisander med intarsiadekor och brokig marmorskiva, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Resegrammofon, Columbia Viva Tonal 202, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Resegrammofon, Artel, Leningrad, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bordsur i glaskupa, så kallat Årsur, mässing, Schatz,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, svarvat och bonat trä, så kallad Windsorstol, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par samt soffbord, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, körsbär med intarsia, empiretyp, 1800-tal, flankerande kolonetter, mässingsbeslag,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rullklaffsekretär, palisander med intarsia, nyrokokostil, 1900-talets mitt, 3 lådor samt rullklaff, bakom vilken små lådor och rum,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och grå kalkstensskiva, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Taklampa, bronserad metall med bärnstensfärgade prismor och 5 marmorerade glaskupor, art-deco, 1920-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, empirestil, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sybord, mahogny, 1900-talets början, ovalt på fyrpassformad fotplatta,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matgrupp, 7 delar, lackerat och bronserat trä, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft, 6 stolar samt bord med 2 iläggsskivor,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Taburett, svarvat, lackerat och bronserat trä, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, bronserad konstmassa, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, 1800-talets 2 hälft, oval,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för H Sigh & Søn, Spøttrup, Danmark, 1960-70-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, nattygsbord, teak med undre, rottingklädd tidskriftshylla,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Persson, Inger för Rörstrand Ateljé, skålfat samt vas, chamotterat och delvis glaserat stengods,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Ceson, Göteborg, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär för Galleri Glas, skålfat, delvis violett glasmassa,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med 4 uppfällbara skivor, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Militär cykellykta/karbidlampa, mässing, 1900-talets 1 hälft, märkt med tre kronor,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuret och svärtat trä med grön, helstoppad plyschklädsel, skuren dekor av akantus, pinjekottar mm,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Byrå, mahogny med intarsiadekor, mässingsbeslag och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Turkiet, Keshanmönstrad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Hamadan,
Matta, old/semiantik Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, helstoppad, Häggbom, design 1951,
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK