Okänd konstnär, skulptur, snidat trä, fiskargubbe, höjd 23 cm
963
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti fotogenlampdelar, 1 låda
964
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bägare, silver, svagt trumpetformad, stämplad Nils Orstedt, Norrköping 1769, h 8 cm, vikt 45 gram, kantbristning
965
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Feiz, Khodi för Offecct, snurrfåtöljer, 1 par, grön klädsel på kromad fot, "Palma", dessa ex från 2008
966
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
TV, Samsung UE55HU6905, år 2018, ej funktionstestad
967
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
968
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för JIE, uppläggningsfat, 4 st, keramik, signerade, l 27 - 38 cm
969
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, svarvat och lackerat trä, så kallade Gripsholmsstolar, gustaviansk stil, 1900-talets 2 hälft, röd, randig klädsel
970
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
971
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
972
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skolplanscher 2 st, litograferade, djur, 1900-talets 1 hälft, 62 x 78 resp 65 x 90 cm
973
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sabel i balja, Tyskland, 1800-tal, klinga signerad Solingen, längd 93 cm, slitage
974
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hjälm, lackerat stål, Spanien M/1942 ("modelo Z")
975
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti glasdamejeanner mm, 1900-talets 1 hälft, , höjd 39 - 54 cm
976
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pall, läder, antagligen Nordafrika, diameter 43 cm
977
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bricka, nysilver, 1900-talets 1 hälft, l 51 cm
978
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, hylla, smide och ek, 3 hyllplan, höjd 109 cm
979
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
980
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
981
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Flygsfors, isbjörnar, glas, 2 st, längd 19 - 25 cm
982
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk designer, skulptur, keramik, geishor, höjd 28 cm
983
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skulptur, glas, blå och gul glasmassa, höjd inkl sockel 33 cm
984
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, vas, polykrom glasmassa, ur serien Cascade, design 1970, höjd 20 cm
985
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bordslampa, glas, koppar och trä, 1970-tal, höjd 48 cm
986
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, notställ/tidningshylla, trä och mässing, art-déco, 1920-tal, längd 48 cm, någon stav saknas
987
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
988
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sätterikast, trä, 1900-talets 1 hälft, längd 83 cm
989
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre tändsticksaskar
990
Parti äldre tändsticksaskar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Militärjacka, US Army, m 1943, storlek 34 s
991
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Förförstärkare Mike-E, Eli samt mikrofon
992
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Miniatyrvitriner, 2 st, glas och metall, höjd 4 - 14 cm
993
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mortel, med pistill, mässing, diameter 12 cm
994
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Paradbajonett med balja och bärläder, M/K98, Pack & Söhne Solingen, total längd 40 cm
995
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trofé, uppstoppad fasantupp (Phasianus colchicus) längd 58 cm
996
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, uppstoppad morkulla (Scolopax Rusticola) längd 25 cm
997
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, uppstoppad mink (Neovison vison) längd 55 cm
998
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
999
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
1000
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1001
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skrivschatull, valnöt med mässingsbeslag, England, 1800-tal, längd 50 cm
1002
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fotogenvärmare POD 8K/SEL, framstår oanvänd i originalförpackning, höjd 56 cm
1003
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Qvarsebo, Michael, färglitografi, kvinnoansikte, signerad och numrerad HC 17/25, synlig pappersstorlek 88 x 56 cm
1004
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, rullvagn, vitlackerat trä, längd 68 cm
1005
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Verboy, Antal, olja, åparti, signerad, 60 x 50 cm
1006
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Luktdosa, silver, Holland, 1800-talets mitt eller 2 hälft, oidentifierade mästarstämplar, dia 5,5 cm, vikt 20 gram
1007
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2 delar silver; vas sterlingsilver (fylld fot) samt supkopp, h 4,5 respektive 21 cm
1008
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
1009
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Saltkar, 2 st, silver och glas, l 5 respektive 8 cm
1010
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK